Peregrynacja Obrazu MATKI BOŻEJ SOLIDARNOŚCI (2017-10-08 13:45:09)

„Solidarność” zrodziła się z krzywdy robotników, ale zrodziła się także na kolanach i modlitwie milionów ludzi, którzy z Bogiem przemieniali świat i Ojczyznę" ks. Jerzy Popiełuszko

Obraz i jego peregrynacja związane są z Ogólnopolską Pielgrzymką Ludzi Pracy na Jasną Górę. 35 lat temu ks. Jerzy Popiełuszko, organizator tej pielgrzymki w 1984 r otrzymał kopię tego obrazu w Białymstoku od malarza Artura Chacieja. Obecny obraz peregrynujący związkowcy z podlaskiej " Solidarności" przekazali Jasnej Górze podczas II Jasnogórskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy. Kiedy ks. Jerzy zobaczył to dzieło powiedział: " to jest Matka Boża Solidarności". Przez wiele lat obraz był internowany na Jasnej Górze. Są na nim utrwalone daty z najnowszej historii Polski. Poznański Czerwiec 1956, grudzień 1970, Radom 1976, Gdańsk 1980 i stan wojenny w 1981. Od kilku lat obraz peregrynuje po kolejnych diecezjach Polski i jest to czas przygotowania do kolejnej, ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy. Od 18 września obraz i krzyż nowohucki / replika / przebywa na terenie naszej archidiecezji.

Obraz Matki Bożej Solidarności i Krzyż Nowohucki nawiedzą naszą parafie od 14 - 16 października 2017.

Powitanie Obrazu w naszej parafii nastąpi 14 października /sobota / o godz. 17:30 następnie odmówiony zostanie Różaniec i odprawiona Msza Święta. Czuwanie do godz. 21 przez Wspólnoty Modlitewne, zakończy się Apelem Jasnogórskim.

Kochani Parafianie serdecznie zapraszam na spotkanie z Matką i Jej Synem w tych szczególnych Znakach.