Dziękujemy księdzu Marcinowi (2019-08-22 17:27:41)

Wielebny Księże Marcinie Duszpasterzu Pszczelarzy Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej chcielibyśmy podziękować Tobie Drogi księże za ten czas, który spędziłeś razem z nami.

Będziemy pamiętać o słowach, które mówiłeś do nas podczas kazań na Mszach Świętych.

Drogi księże spędziłeś w naszej parafii 3,5 roku dałeś się poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy, wyrozumiały.

Dziękujemy za Msze Święte i Słowo Boże kierowane do dzieci.

Będziemy pamiętać wiersz, którego uczyłeś dzieci o rekolekcjach: Rekolekcje to takie lekcje Gdzie Pan Bóg wszystko widzi, słyszy i zapisuje.

Jest czas siania i czas zbiorów. "Wszystko ma swój czas jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem" Koh 3,1.

I może smutek z żalem wdziera się dziś w nasze serca to dobrze wiemy, że rolą i zadaniem kapłana jest Posługiwanie pośród ludu, do którego Pan posyła właśnie dzisiaj Ciebie decyzją Księdza Arcybiskupa, do dalszej posługi w Kościele nad Odrą i Bałtykiem.

Dlatego dziś dziękujemy Bogu za razem przeżyte Msze Święte, nabożeństwa, adoracje Najświętszego Sakramentu, procesje, za sakrament pokuty i pojednania, za katechizacje dzieci w szkole, za uśmiech na szkolnym korytarzu, za rady do tego jak być dobrym człowiekiem, życzliwym, prawdziwym przyjacielem Boga, za opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza naszej parafii, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, za wszystkie udzielone Sakramenty, które dzięki Twojej posłudze otrzymaliśmy od Pana.

Wszystkiego dobrego życzymy, życzymy,

i zdrowia, i szczęścia,

i błogosławieństwa

przez ręce Maryi.

Przez ręce Maryi, i za Jej przyczyną

niech strumienie łaski,

niech strumienie łaski,

na Ciebie popłyną.

Niech miłość i pokój w sercu Twoim gości,

niech nigdy nie braknie,

niech nigdy nie braknie,

ludzkiej życzliwości.

Ze szczerego serca składamy życzenia,

niech wszystko co smutne,

niech wszystko co trudne,

w radość się zamienia.

życzymy życzliwości nowych parafian i uczniów.

Księże Marcinie niech Bóg darzy Ciebie swoim błogosławieństwem, a Matka wszystkich Kapłanów niech Cię otacza swoim płaszczem wraz z Twoim Świętym patronem Świętym Marcinem.

szczęść Ci Boże na dalsze lata kapłaństwa posługiwania w Winnicy Pana